Słowacki producent z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem – z powodzeniem działa na rynku od 1996 r., od momentu uzyskania pierwszych patentów. Zdaniem znawców branży militarnej produkty podbijają wręcz światowe rynki, także amerykański. Dziś to fabryka militariów z nowoczesnym parkiem maszynowym, która stale dopracowuje technikę i wdrażane rozwiązania. Na tle konkurencji zdaniem ekspertów wyróżniają się systemem spustowym oraz ryglowaniem przez obrót lufy. O jakiej marce mowa? Broń Grand Power to pistolety i karabiny wykorzystywane głównie w nauce strzelania i do rekreacji.

Wyświetlanie 1–24 z 39 wyników

Dla początkujących i do rekreacji

Pistolety Grand Power uznawane są za dobrą broń do rekreacji i nie tylko. Używane są także przez osoby celujące do tarczy w pierwszych etapach nauki strzelania. Posiadają manipulatory zbliżone do tych stosowanych w większości pistoletów. Stalowy zamek gwarantuje trwałość w tym, jak i innych typach broni. Co ciekawe, mechanizm odpowiadający za naciśnięcie spustu i uderzenie w różnych modelach producenta Grand Power jest zbliżony. Warto zaznaczyć, że pistolet dobrze trzyma się dłoni. Wybrane modele posiadają cztery warianty okładzin do wyboru, by zmieniać długość i szerokość chwytu w zależności od sytuacji, w której znajduje się strzelec. Dodatkowy komfort podczas użytkowania broni powinna dawać szyna pod lufę, w którą wyposażony jest pistolet. Służy do mocowania akcesoriów, takich jak latarki czy celowniki laserowe.

Przezroczysty magazynek w wybranych modelach

Producent Grand Power proponuje również pistolety maszynowe wyposażone w opóźniony mechanizm rolkowy. Dzięki temu ma mniejszy odrzut i podrzut. Broń wykonana jest ze stali, aluminium i tworzywa, dzięki czemu jest lekka i nie ciąży w dłoni. Warto dodać, że ten model karabinu – Stribog – wyposażony jest w transparentny magazynek i wskaźnik poziomu amunicji.

Lekkie karabiny sportowe

Karabiny Grand Power również są nastawione przede wszystkim na wyzwania sportowe. Wykorzystuje się je zazwyczaj do rekreacji. Zdaniem strzelców karabin jest poręczny i można nim łatwo manewrować. Cięcia w komorze zamkowej i spustowej obniżają jego wagę, co jest postrzegane jako dodatkowy atut podczas użytkowania karabinu. Karabiny Grand Power są gotowe do pierwszego użycia zaraz po wyjęciu z pudełka, nie wymagają specjalnego przygotowania. To ważne zwłaszcza dla początkujących strzelców. Ten lekki model sportowy posiada regulowany spust, powiększoną osłonę i większe wejścia do gniazda magazynka. Dzięki temu jego wymiana może przebiegać zdecydowanie szybciej niż w modelach innych producentów.

Broń palna Grand Power? Tylko dla osób z pozwoleniem!

Parametry techniczne dotyczące pistoletów i karabinów znajdują się przy opisie każdego produktu. Wybrane modele zostały opatrzone filmikami przygotowanymi przez branżowy magazyn. Przypominamy, że militaria marki Grand Power, niezależnie od tego, który rodzaj broni wybierzesz, możesz nabyć jedynie w sklepie stacjonarnym, okazując stosowne dokumenty – w tym pozwolenie na broń.