Skromne gabaryty, czyli krótka rufa i mała rękojeść nie powinny zwieść. Pomimo teoretycznych ograniczeń prawdziwe pistolety to bardzo popularny rodzaj bojowej broni palnej. Co ciekawe, teoretycznie jest ona przeznaczona do strzelenia z jednej ręki. Jednak najczęściej strzelcy podczas celowania i strzału wspomagają się także drugą. Można z niej oddawać strzały nie dalsze niż 100 metrów.

Wyświetlanie 1–24 z 184 wyników

W wojnach i bitwach sprzed setek lat najczęściej na obrazach widoczne są bagnety i rewolwery, czyli broń długa, która wystrzeliwała nabój na kilkaset metrów. Jednakże mniejsza broń palna bojowa powstała w podobnym czasie, tyle że niewielu przedstawiało ją na dziełach sztuki.

Pierwsze pistolety skałkowe pojawiły się około XVI wieku. Warto wiedzieć, że mechanizm kołowy narysował sam Leonardo da Vinci sto lat wcześniej pokazując prawdziwy kunszt, lecz dopiero broń samopowtarzalna spełniła wszelkie funkcje i okazała się na tyle wygodna, że wyparła dawne konstrukcje, a sama zawojowała rynek, aż po dziś dzień.

Pistolety palne

Tego typu broń często używana jest w celach bojowych, a spopularyzowano ją m.in. w policji. Niemniej jednak pistolety prawdziwe mogą służyć również w celach sportowych na przykład na strzelnicy.

Urządzenia te mają obiektywnie niewielki zasięg, ale przekłada się to na ich poręczność. Dodatkowo często wyposażone są w mechanizm samonapinania, aby skrócić czas pomiędzy strzałami. Działają na podstawie dwóch mechanizmów:

  • swobodnego zamka – jest najczęściej stosowany i zapobiega wysunięciu się łuski z komory nabojowej. Zamki te są zazwyczaj zamykane mechanizmem suwliwym,
  • krótkiego odrzutu lufy do tyłu – mechanizm ten w czasie strzału “odrzuca” lufę w celu uruchomienia odpowiedniej automatyki. W chwili wystrzału zamek zostaje połączony z lufą systemem ryglowym.

Prawdziwą broń palną można nabyć po okazaniu stosownego pozwolenia. W przypadku pytań o dodatkowe informacje bądź potrzebne dokumenty można się z nami kontaktować telefonicznie lub mailowo – chętnie udzielimy wszelkich porad i wskazówek.

Broń palna bojowa

Pistolety prawdziwe to taki rodzaj broni krótkiej, której lufa nie przekracza 30 centymetrów. Do najpopularniejszych modeli należą te których kaliber wynosi 9 mm (ogólnie waha się w granicach 4,6–12,7 mm), czyli takie jak GLOCK 17 oraz GLOCK 19, dostępne w naszym asortymencie. Co więcej, szczególnie dla kolekcjonerów, w asortymencie posiadamy również modele połączone, które zawierają w sobie najlepsze parametry tych obu urządzeń.

Pistolety prawdziwe palne zostały uznane za najbardziej poręczny sposób bojowy i są używane przez służby państwowe (policję, ochronę itp.) w wielu krajach.

Klasyczne i nieklasyczne modele broni bojowej

Najczęściej spotykaną kolorystyką prawdziwych pistoletów palnych jest czerń. Jednakże występują także modele w beżu, a nawet takie ze zdobniczymi detalami wykonanymi zarówno z drewna, jak i różnorodnych metali. Niektóre z naszych produktów podsiadają wymienne nakładki, dzięki czemu idealnie dopasują się do dłoni użytkownika.