Amunicja to inaczej naboje, bez których rzecz jasna niemożliwe byłoby oddawanie strzałów z broni palnych, takich jak strzelby, pistolety, karabiny, czy rewolwery. Kształt, materia i rozmiar amunicji zmieniały się na przestrzeni lat. Dzisiaj na polskim rynku amatorzy militariów mogą przebierać w różnorakich rodzajach amunicji.

Wyświetlanie 1–24 z 160 wyników

Amunicja do broni palnej

Wiele nabojów przeszło już do historii. Chodzi o takie okazy jak: 357. Magnum, 11,43 mm Colt, 9 mm Parabellum, albo 6,35 mm Browning. Niektórzy mogą kojarzyć je nie tylko z książek o historii wojskowości, ale także z filmów lub gier komputerowych.

Amunicja dzieli się na:

  • amunicja bojowa – służy do wykonywania działań bojowych. Wykorzystują ją żołnierze do przeprowadzania akcji zbrojnych;
  • amunicja ćwiczebna – tę amunicję wykorzystuje się do ćwiczeń, treningu i do pozorowania strzelania na strzelnicach lub obszarach treningowych. Cechuje się ona mniejszą donośnością, mniejszą siłą rażenia, a także zmniejszoną zdolnością do rykoszetowania;
  • amunicja szkolna – służy do nauki posługiwania się bronią, a także do nauki budowy amunicji.

Istnieje także podział amunicji ze względu na jej zastosowanie:

  • amunicja wojskowa;
  • amunicja sportowa – wykorzystywana w strzelectwie sportowym;
  • amunicja myśliwska – stosuje się ją do broni myśliwskiej;
  • amunicja przeciwpancerna.

Proce i Pestki – amunicja dla broni bocznego i centralnego zapłonu

Zapraszamy na zakupy do naszego sklepu internetowego i stacjonarnego. Jeśli posiadasz pozwolenie na broń, interesujesz się strzelectwem lub pragniesz podwyższyć swoje umiejętności strzeleckie, to z całą pewnością znajdziesz u nas amunicję, którą potrzebujesz. Posiadamy naboje nadające się zarówno do strzelectwa sportowego, jak i treningowego. Z kolei jeśli zajmujesz się myślistwem, to na pewno zainteresuje Cię amunicja śrutowa.

Nasza oferta jest na tyle obszerna, że każdy strzelec – ten początkujący, jak i doświadczony – znajdzie pocisk idealny dla swojej broni. Posiadamy amunicję centralnego oraz bocznego zapłonu od uznanych i przetestowanych producentów.

Amunicja do broni palnej od Proce i Pestki to produkt najwyższej jakości, o czym świadczy ich elaboracja. Jeśli nie wiesz, jaki rodzaj amunicji nadaje się pod Twoją broń i jej kaliber, to zadzwoń do nas lub odwiedź nas w sklepie stacjonarnym. Udzielimy Ci wszelkich wskazówek i doradzimy Ci, jakie naboje będą dla Ciebie optymalne. Gorąco zachęcamy do przeglądania naszego bogatego asortymentu. U nas znaleźć możesz nie tylko amunicję, ale także bronie i innego rodzaju akcesoria niezbędne w strzelectwie.