Korzystanie z broni palnej wiąże się nie tylko ze spełnieniem określonych warunków prawnych i z odpowiedzialnością. Posiadając pistolet, jest się niejako zobowiązanym do dbania o jego stan techniczny. Szczególną uwagę powinno się poświęcić amunicji. Terminem, który silnie kojarzony jest z dbaniem i przygotowywaniem nabojów, jest elaboracja.

Elaboracją nazywa się czynności konieczne do wytworzenia amunicji. Jednocześnie jednak określeniem tym nazywa się również jej techniczną specyfikację sprzętu. Dotyczy ona nazwy producenta amunicji, masy pocisku i wszelkich innych danych związanych z łuską, prochem i pociskiem.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 13

Zakup wszelkich akcesoriów strzeleckich, szczególnie na samym początku, gdy tych elementów zbiera się niezwykle dużo, może być zbyt kosztowny. W takich przypadkach wiele osób decyduje się na samodzielne wytwarzanie broni, czyli elaborację, do której akcesoria znajdują się w naszym sklepie.

Pierwsze kroki w tworzeniu amunicji

Pierwszą czynnością do wytworzenia odpowiedniego osprzętu do broni jest zakup właściwego materiału wybuchowego. Proch do elaboracji dostępny w naszym sklepie od znanych producentów takich jak Vectan i Vihtavuori Oy może mieć dwie wersje: dymiącą i bezdymną (nitrocelulozową).

Prochem należy odpowiednio napełnić łuski, co wbrew opinii nie jest czynnością niebezpieczną, aczkolwiek wymaga wprawy i przygotowania. Niemniej jednak w celach bezpieczeństwa najlepiej sprawdzić każdy sprzęt, każdą pojedynczą amunicję, tak aby nie sprawiła ona dziwnych niespodzianek podczas oddawania strzału.

Sprzęt do elaboracji amunicji

W naszym sklepie znajduje się przymiar wzorcowy do amunicji, który sprawdzi poprawność zrobionego naboju. Łuski do elaboracji dostępne są w różnej gramaturze, dodatkowo na ich korzyść przemawia znacznie niższa cena oraz fakt dopasowania pod siebie całościowego modelu naboju.

Podczas tworzenia własnych łusek niezbędny jest oczywiście proch, ale istnieje wiele innych sprzętów, które przydadzą się podczas tej czynności, a należą do nich: spłonki, waga (może być nawet kuchenna), szczotki, młotki, lejki do prochu oraz prasy.

W naszym sklepie znajdują się pociski o kalibrze 9mm, dostępne w różnej gramaturze (głównie 124, 140 oraz 147) pakowane po kilkaset sztuk.

Odmierzone co do ziarenka – plusy własnoręcznych pocisków z prochem

Elaboracja amunicji pozwala uzyskać idealnie wymierzone i zważone łuski. Przemysłowa produkcja sprzętu to zaledwie kilka sprawdzonych pocisków na całą partię. W przypadku własnoręcznego robienia nabojów za pomocą dostępnych w naszych sklepie akcesoriów, można uzyskać znacznie lepszą jakość amunicji w korzystnej cenie.

Wytwarzanie łusek może być przyjemną metodą szczególnie dla miłośników myślistwa bądź strzelectwa sportowego. Niemniej jednak samodzielne robienie nabojów to również konieczność w przypadku sprzętów starszych np. zabytkowej broni z XIX wieku.

Proch do łusek można zakupić jedynie w naszym sklepie stacjonarnym, ponieważ materiał ten wymaga przedstawienia stosownego pozwolenia. Znajdujemy się na reprezentatywnej ulicy Długiej naszego miasta Zgierza. Sklep stacjonarny umiejscowiony jest w budynku, do którego przylega wygodny parking dla naszych Klientów.