Jedną z najpowszechniej używanych broni palnych od wielu lat, mającą swe zastosowanie zarówno w wojsku, jak i w sporcie jest karabin. Według definicji jest to broń ręczna o długiej lufie, do której można domontować bagnet. Dawniej karabinem nazywano krótszą i bardziej poręczną wersję muszkietu. Jeszcze w XIX wieku były jednostrzałowe, wobec czego po każdym strzale podczas szturmu lub polowań trzeba było załadowywać pocisk od strony wylotu lufy. Można było celować z nich na odległość nie większą niż 60 metrów z amunicji, którą były kuliste, ołowiane pociski o masie kilkudziesięciu gramów.

Wyświetlanie 1–24 z 99 wyników

Historia tej broni sięga XVII wieku, właśnie wtedy pojawiły się pierwsze modele, które zaczęły spychać na dalszy tor muszkiety i arkebuzy. Karabiny, bo o nich mowa są używane do tej pory, a większość z nich przechodzi ulepszenia, które sprawiają, że przestają przypominać swoich jednostrzałowych protoplastów, ponieważ przyszedł czas, w którym pojawiły się nowoczesne urządzenia samopowtarzalne.

Jaki model broni szturmowej wybrać?

W naszym asortymencie znajdują się karabiny szturmowe, samopowtarzalne oraz wojskowe. W ofercie mamy modele od takich firm jak Aero Precision, Bergara, Daniel Defense, Radical Firearms, Savage, Taurus i wielu innych.

Poszczególne modele powyższej broni szturmowej dostosowane są zarówno dla osób praworęcznych, jak i leworęcznych. Co więcej, produkty oparte o karabiny wojskowe wyposażona są często w tłumiki, a niekiedy można zamontować w nich dodatkowe akcesoria.

Broń szturmowa może mieć różne gabaryt, w ofercie posiadamy między innymi lufy od długości 10,5 do nawet 24 cali. Karabiny samopowtarzalne wykonywane są na wzór sprzętów wojskowych np. AR-15, który to zastosowanie znalazł zarówno w wojsku, jak i dyscyplinach sportowych.

Automatyczna broń strzelecka

W naszej ofercie znajdują się również karabiny samopowtarzalne, czyli takie, w których po oddanym pocisku następuje automatyczne przeładowanie. Ta indywidualna broń szturmowa wyposażona jest w nowoczesny i poręczny bagnet.

Należy pamiętać, że w przypadku modeli samopowtarzalnych ich odległość oddanego strzału wynosi między 500 a 600 metrów. Dla broni szturmowej powtarzalnej, na przykład takiej stosowanej w wojsku, lot pocisku może zwiększyć się do kilometra.

Karabiny jednostrzałowe

Tego typu broń wymaga przeładowania po każdym wypuszczonym pocisku. Modele te zazwyczaj posiadają drewniany bagnet i mogą być dostosowane do użycia czarnego prochu (wtedy sama broń nie potrzebuje pozwolenia, jedynie zakup prochu jest kontrolowany).

Niemniej jednak broń jednostrzałowa dostępna w naszym sklepie, dzięki nienagannej stylistyce może posłużyć do celów kolekcjonerskich bądź rekonstrukcyjnych np. w czasie przejścia “dawnego wojska”.

Sposób nabycia broni szturmowej

Powyżej zaprezentowane modele szturmowe sprzedawane są jedynie w sklepie stacjonarnym po okazaniu stosownego pozwolenia. Znajdujemy się w Zgierzu na ul. Długiej 167, w przypadku pytań dotyczących modelu lub chęci uzyskania wskazówek dotyczących uzyskania pozwolenia prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy. Wszelkich informacji dotyczące broni samopowtarzalnej udzielimy także w naszym sklepie stacjonarnym z bronią – zaznaczymy, że posiadamy wieloletnie doświadczenie, a dodatkowo prowadzimy szkolenia.