Wieloletnia międzynarodowa tradycja, która trwa do dziś. Firma założona w XVIII w. początkowo zajmowała się produkcją militariów myśliwskich. Z czasem broń SIG Sauer, a konkretnie pistolety i karabiny, znalazły zastosowanie w szeregach służb całego świata – na przestrzeni lat korzystały z niej niemiecka żandarmeria czy siły specjalnych amerykańskiej marynarki wojennej. Połowa lat 70. ubiegłego wieku przyniosła trwającą do dziś współpracę niemieckich i szwajcarskich przedsiębiorstw, która zaowocowała upowszechnieniem się nazwy. Współcześnie dostępne militaria marki SIG Sauer to efekt międzynarodowej kooperacji.

Wyświetlanie 1–24 z 36 wyników

Współcześnie pistolety i karabiny SIG Sauer to broń palna powstająca ze stali i aluminium. Wewnętrzny system w karabinach Sig Sauer gwarantuje zmniejszony odrzut. To możliwe dzięki temu, że suwadło pracuje wewnątrz broni. Zdaniem producenta cechuje je elastyczność, celność i trwałość, a także łatwość w przechowywaniu. Wybrane modele pozwalają na oddanie strzału ze złożonej całkowicie broni lub złożonej kolbie. Karabiny są samopowtarzalne, a wdrożone rozwiązania techniczne zapobiegają dostawaniu się gazów do ich wnętrza.

Zabezpieczenia przed przypadkowym wystrzałem

Choć pistolety SIG Sauer uznaje się za popularne, mało kto zna ich historię, a właściwie przyczynę wynalezienia konkretnego wariantu. Model P226 na rynku pojawił się w latach 80. Powstał specjalnie na konkurs broni dla wojsk lądowych Stanów Zjednoczonych. Mimo że przegrał rywalizację, jest produkowany do dziś. Ten pistolet wyróżnia się zabezpieczeniem przed przypadkowym oddaniem strzału. Posiada zewnętrzne i wewnętrzne blokady, które zwalnia dopiero pełne naciśnięcie spustu. Cała konstrukcja sprawia, że charakteryzuje się wysokim poziomem celności, zwłaszcza w sportowych dyscyplinach. Wybrane modele posiadają stalowe korpusy. Dzięki temu łatwiej je przeładowywać i kontrolować – zwłaszcza podczas oddawania serii strzałów.

Nie tylko dla mundurowych

Choć przypuszcza się, że Sig Sauer zapewnia swój rozwój wojnom i oddziałom militarny, broń powstająca w zakładach może być także używana przez cywili. Pistolety i karabiny są tworzone na wzór słynnych amerykańskich i szwajcarskich modeli, które sprawdziły się w służbach. Uważa się, że sprawdzają się w strzelectwie sportowym, gdzie najważniejsza dla zawodnika jest dynamika – celność i szybkość w namierzaniu celu i oddawaniu strzału.

Wśród użytkowników cywilnych można zauważyć duże interesowanie konkretnymi modelami karabinów i pistoletów prezentowanej marki – są to m.in. P320 XFive Legion, P320 Xcarry Legion, MPX, MCX, M400 Tread. Wyróżniają się modułową budową. Metalowy szkielet wariantu P320 XFive Legion uznaje się za odpowiedni dla strzelców o wysokich wymaganiach. Po karabinek MPX natomiast często sięgają strzelcy dynamiczni. Model jest przystosowany do współdziałania z tłumikiem. Parametry techniczne poszczególnych typów można znaleźć na naszej stronie internetowej.

Gdzie można zakupić broń?

Pistolety i karabiny marki SIG Sauer można nabyć wyłącznie w stacjonarnej siedzibie naszego sklepu po okazaniu stosownych dokumentów – w tym pozwolenia na broń. Osobom zainteresowanym udzielamy porad dotyczących zdobycia uprawnień do posługiwania się militariami.