Proce i Pestki to miejsce, które powstało z chęci dzielenia się pasją i kultywowania tradycji strzeleckich. Kategoria przedstawia karabinki 9×19, które są dostępne w naszym sklepie stacjonarnym. Ten rodzaj broni palnej charakteryzuje się wszechstronnością i uniwersalnością. Ich cechą rozpoznawczą jest dobra celność i umiarkowana siła odrzutu, dlatego są polecane także dla mniej wprawionych strzelców. W naszej ofercie znajdziesz egzemplarze pochodzące od producentów takich jak: Kel Tec, Grand Power, Schmeisser czy JP Enterprises. Zapraszamy do zapoznania się z naszym asortymentem karabinków 9×19, które sprawdzą się zarówno w rękach zawodowców, jak i początkujących pasjonatów sportów strzeleckich, a także strzelectwa bojowego i rekreacyjnego.

Wyświetlanie 1–24 z 25 wyników

Karabinki 9×19 ze sklepu Proce i Pestki

Ten rodzaj broni palnej powstał w wyniku modyfikacji karabinu w zakresie skrócenia lufy, rezygnacji z bagnetu czy zmniejszenia masy. W efekcie takich zmian producenci otrzymali lekką, uniwersalną broń o stosunkowo niewielkich wymiarach. Karabinki 9×19 zasilane są amunicją Parabellum, które obecnie jest jednym z najpowszechniej używanych kalibrów na świecie.

Poszczególne modele różnią się od siebie licznymi cechami, a rolą ekspertów i szkoleniowców jest dopasowanie odpowiedniej broni do potrzeb strzelca. W naszym sklepie stacjonarnym w Zgierzu pomożemy Ci w wybraniu karabinka 9×19, który najlepiej sprosta Twoim oczekiwaniom. Zwracamy uwagę na aspekty takie jak komfort i ergonomia strzału, które zależna są od różnych parametrów.

Jaki karabinek 9×19 wybrać?

Jedną z podstawowych cech broni palnej jest długość jej lufy. W przypadku karabinków 9×19 mamy do czynienia z dłuższą w porównaniu do pistoletów lufą, która umożliwia osiągnięcie większej prędkości wylotowej pocisku, co zaś może przełożyć się na większy zasięg. W naszym sklepie dostępne są różne rodzaje broni, między innymi o długościach lufy: 10”, 10,5”, 13,5”, 14,5”, 16,5”. Tak duże zróżnicowanie pozwala na dopasowanie modelu zarówno do konkurencji strzeleckiej, jak i indywidualnych preferencji strzelca.

Za prawidłową ergonomię strzału odpowiada rozmieszczenie wszystkich elementów konstrukcyjnych broni. Niektóre dostępne na rynku modele posiadają regulowaną kolbę, inne zaś dysponują ciekawą funkcją zmiany kolby przy użyciu adaptera. Warto zwrócić uwagę także na długie łoże przednie, które pozwala na skład z daleko wyciągniętą ręką, co może być szczególnie ważne dla strzelców preferujących taką pozycję. Kolejnym elementem, na który warto zwrócić uwagę, jest baka umożliwiająca podwyższenie pozycji oka. Szeroka pozwoli na dopasowanie karabinka do większej liczby osób, wąska może zaś wykluczyć niektórych użytkowników.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z opisami poszczególnych produktów umieszczonych na naszej stronie internetowej Proce i Pestki. Służymy fachowym doradztwem w zakresie doboru odpowiedniej broni, prowadzimy także szkolenia strzeleckie. Zakup karabinka 9×19 możliwy jest jedynie w sklepie stacjonarnym w Zgierzu, po okazaniu pozwolenia na broń i stosownych dokumentów.